Skip to main content

Merhaba

Şu anda sektörde ilerlemiş olsam da aslında bu yol çok uzun ve çok zorluydu. Böyle bir uzmanlığın varlığını bilmeden; çok öncesinde, daha çocukken yaşlanmayı durdurmayı istemekle başladı her şey.

Bir lise öğrencisiyken de bunun uygulanabilir bir meslek olduğunu öğrendiğimde inanılmaz sevinmiştim. O yıllarda, şimdiki gibi konusunda uzman okullardan eğitim almak gibi bir şans yoktu. Uzmanlar alaylı olarak çalıştıkları yerlerde uzmanlığı öğreniyorlardı. Koşullar ve hayat beni çocuk gelişimi bölümüne sürükledi, oradan da öğretmenlik mesleğine giriş yaptım. Ama hep eksik bir şeyler vardı, bu sebepten kısa bir süre sonra öğretmenliği bırakarak ticaretle birlikte kuyumculuk sektörüne giriş yaptım. Yine olmayan bir şeyler vardı. İçimde farklı bir şeyler yapma isteği ile kalıcı makyaj uygulamalarını keşfettim, beraberinde güzellik uzmanlığı ile tanıştım.

Güzellik sektörüne dâhil olmam gerektiğine inanarak yola çıktım. Sürekli kendimi geliştirdim; yeni teknikler, yeni eğitimler öğrendikçe daha da fazlasını istedim. Önce Türkiye’de, sonrasında dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitimler aldım. Bir uzmanın alanını ilgilendiren tüm konulara hâkim olmasına inandığım için kendimi her konuda geliştirdim. Bunlar çok zorlu ve bir o kadar da keyifli yollardı. Her deneyim, her eğitim beni ve bilgilerimi katlanarak güçlendirdi. Yine de bu alanların hepsinden ayrı olan uzmanlığımı daha da geliştirmek istediğim kalıcı makyajda Phi Akademi ile çalışmaya başladım. Diğer eğitimler gibi zorlayıcı ve uzmanlık isteyen bu akademide master asistan olma hakkı kazandım.

Bu kadar bilginin ve mücadelenin sonunda kaçınılmaz olandı bir okul açma isteği. Yıllarca sektörde emek vermiş ve kendini geliştirmiş bir uzman olarak; yeni uzmanlar yetiştirmeyi, mesleğimi en doğru tekniklerle öğretmeyi ve benim gibi içinde bu sektörde profesyonelleşmek isteği olan tüm öğrenciler için bir yol gösterici görevi görecek olan Ayla Özkan Akademi’nin temellerini attım. Bir bebek büyütüyorum. Anladım ki hiçbir zaman sona varamıyorsunuz, başarıda son yok. Sürekli yeni projeler üretmeyi ve yeni insanlara ulaşmayı hedefliyorsunuz. Bu yolculukta her meslekten, eğitim ve yaş gruplarından birçok insana dokunma fırsatı buldum. Bu bağlamda hiç kimse hiçbir şeye geç kalmış değildir. Buna en iyi örnek benim. Çıtalarınızı her zaman yüksek tutarak bu yolda bizimle buluşun.